FEMALE PAIRS: Heat 3 - Starting at 8:58 a.m.
1. Durant/Wardell
  • Sarah Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
  • Janet Durant - Crossfit Reformation
2. Lawson/Paulson
  • Danika Lawson - Sumner CrossFit
  • Gina Paulson - Sumner CrossFit
3. Smith/Fuhrer
  • Ashley Smith - Big Sky CrossFit
  • Carly Fuhrer - CrossFit Type 44
4. Resha/Hagiya
  • Danielle Resha - Torrance CF
  • Jamie Hagiya - Torrance CF
5. Maccadam/Zierdan
  • Karen Mccadam - Karen Mccadam
  • Alex Zierdan - CrossFit Viento
6. Walker/Rolfe
  • Courtney Walker - Crossfit Fort Vancouver
  • Emily Rolfe - Pure Payne Strength and Conditioning
7. Snider/Smith
  • Delaina Snider - Fort to Fort CrossFit
  • Amanda Smith - None
MALE PAIRS: Heat 8 - Starting at 10:08 a.m.
1. Cey/Alcock
  • Isaac Cey - CrossFit Duratus
  • Bradley Alcock - CrossFit Duratus
2. Dejesus/Altringer
  • Matt DeJesus - Beaverton Crossfit
  • Taylor Altringer - Beaverton Crossfit
3. Donner/Jordan
  • Jeremy Donner - Industrious
  • Andre Jordan - Industrious
4. Anderson/Collins
  • Cody Anderson - CrossFit Magnify
  • Logan Collins - CrossFit Rejoice
5. Ahrens/Smith
  • Justin Ahrens - TREELINE CrossFit
  • Ryan Smith - Big Sky CrossFit
6. McNicholas/Curran
  • Nathan McNicholas - CrossFit Fort Vancouver
  • Mac Curran - CrossFit Fort Vancouver
7. Myers/Boyd
  • Taylor Myers - The Claw CrossFit
  • Kristjahn Boyd - The Claw CrossFit
8. Perovich/Tunzi
  • Robbie Perovich - Fort to fort
  • Nick Tunzi - Fort to fort
9. Stahl/Martindale
  • Tanner Stahl - Washington State University Crossfit
  • Nick Martindale - None
MALE PAIRS: Heat 5 - Starting at 12:23 p.m.
1. Cey/Alcock
  • Isaac Cey - CrossFit Duratus
  • Bradley Alcock - CrossFit Duratus
2. Dejesus/Altringer
  • Matt DeJesus - Beaverton Crossfit
  • Taylor Altringer - Beaverton Crossfit
3. Donner/Jordan
  • Jeremy Donner - Industrious
  • Andre Jordan - Industrious
4. Anderson/Collins
  • Cody Anderson - CrossFit Magnify
  • Logan Collins - CrossFit Rejoice
5. Ahrens/Smith
  • Justin Ahrens - TREELINE CrossFit
  • Ryan Smith - Big Sky CrossFit
6. McNicholas/Curran
  • Nathan McNicholas - CrossFit Fort Vancouver
  • Mac Curran - CrossFit Fort Vancouver
7. Myers/Boyd
  • Taylor Myers - The Claw CrossFit
  • Kristjahn Boyd - The Claw CrossFit
8. Perovich/Tunzi
  • Robbie Perovich - Fort to fort
  • Nick Tunzi - Fort to fort
9. Stahl/Martindale
  • Tanner Stahl - Washington State University Crossfit
  • Nick Martindale - None
FEMALE PAIRS: Heat 5 - Starting at 12:23 p.m.
1. Durant/Wardell
  • Sarah Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
  • Janet Durant - Crossfit Reformation
2. Lawson/Paulson
  • Danika Lawson - Sumner CrossFit
  • Gina Paulson - Sumner CrossFit
3. Smith/Fuhrer
  • Ashley Smith - Big Sky CrossFit
  • Carly Fuhrer - CrossFit Type 44
4. Resha/Hagiya
  • Danielle Resha - Torrance CF
  • Jamie Hagiya - Torrance CF
5. Maccadam/Zierdan
  • Karen Mccadam - Karen Mccadam
  • Alex Zierdan - CrossFit Viento
6. Walker/Rolfe
  • Courtney Walker - Crossfit Fort Vancouver
  • Emily Rolfe - Pure Payne Strength and Conditioning
7. Snider/Smith
  • Delaina Snider - Fort to Fort CrossFit
  • Amanda Smith - None
FEMALE PAIRS: Heat 3 - Starting at 4:30 p.m.
1. Durant/Wardell
  • Sarah Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
  • Janet Durant - Crossfit Reformation
2. Lawson/Paulson
  • Danika Lawson - Sumner CrossFit
  • Gina Paulson - Sumner CrossFit
3. Smith/Fuhrer
  • Ashley Smith - Big Sky CrossFit
  • Carly Fuhrer - CrossFit Type 44
4. Resha/Hagiya
  • Danielle Resha - Torrance CF
  • Jamie Hagiya - Torrance CF
5. Maccadam/Zierdan
  • Karen Mccadam - Karen Mccadam
  • Alex Zierdan - CrossFit Viento
6. Walker/Rolfe
  • Courtney Walker - Crossfit Fort Vancouver
  • Emily Rolfe - Pure Payne Strength and Conditioning
7. Snider/Smith
  • Delaina Snider - Fort to Fort CrossFit
  • Amanda Smith - None
MALE PAIRS: Heat 8 - Starting at 6:10 p.m.
1. Cey/Alcock
  • Isaac Cey - CrossFit Duratus
  • Bradley Alcock - CrossFit Duratus
2. Dejesus/Altringer
  • Matt DeJesus - Beaverton Crossfit
  • Taylor Altringer - Beaverton Crossfit
3. Donner/Jordan
  • Jeremy Donner - Industrious
  • Andre Jordan - Industrious
4. Anderson/Collins
  • Cody Anderson - CrossFit Magnify
  • Logan Collins - CrossFit Rejoice
5. Ahrens/Smith
  • Justin Ahrens - TREELINE CrossFit
  • Ryan Smith - Big Sky CrossFit
6. McNicholas/Curran
  • Nathan McNicholas - CrossFit Fort Vancouver
  • Mac Curran - CrossFit Fort Vancouver
7. Myers/Boyd
  • Taylor Myers - The Claw CrossFit
  • Kristjahn Boyd - The Claw CrossFit
8. Perovich/Tunzi
  • Robbie Perovich - Fort to fort
  • Nick Tunzi - Fort to fort
9. Stahl/Martindale
  • Tanner Stahl - Washington State University Crossfit
  • Nick Martindale - None
MALE PAIRS: Heat 5 - Starting at 10:10 a.m.
1. Cey/Alcock
  • Isaac Cey - CrossFit Duratus
  • Bradley Alcock - CrossFit Duratus
2. Perovich/Tunzi
  • Robbie Perovich - Fort to fort
  • Nick Tunzi - Fort to fort
3. Dejesus/Altringer
  • Matt DeJesus - Beaverton Crossfit
  • Taylor Altringer - Beaverton Crossfit
4. Myers/Boyd
  • Taylor Myers - The Claw CrossFit
  • Kristjahn Boyd - The Claw CrossFit
5. Donner/Jordan
  • Jeremy Donner - Industrious
  • Andre Jordan - Industrious
6. Ahrens/Smith
  • Justin Ahrens - TREELINE CrossFit
  • Ryan Smith - Big Sky CrossFit
7. Stahl/Martindale
  • Tanner Stahl - Washington State University Crossfit
  • Nick Martindale - None
8. McNicholas/Curran
  • Nathan McNicholas - CrossFit Fort Vancouver
  • Mac Curran - CrossFit Fort Vancouver
9. Anderson/Collins
  • Cody Anderson - CrossFit Magnify
  • Logan Collins - CrossFit Rejoice
FEMALE PAIRS: Heat 8 - Starting at 11:25 a.m.
1. Lawson/Paulson
  • Danika Lawson - Sumner CrossFit
  • Gina Paulson - Sumner CrossFit
2. Maccadam/Zierdan
  • Karen Mccadam - Karen Mccadam
  • Alex Zierdan - CrossFit Viento
3. Durant/Wardell
  • Sarah Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
  • Janet Durant - Crossfit Reformation
4. Snider/Smith
  • Delaina Snider - Fort to Fort CrossFit
  • Amanda Smith - None
5. Resha/Hagiya
  • Danielle Resha - Torrance CF
  • Jamie Hagiya - Torrance CF
6. Walker/Rolfe
  • Courtney Walker - Crossfit Fort Vancouver
  • Emily Rolfe - Pure Payne Strength and Conditioning
7. Smith/Fuhrer
  • Ashley Smith - Big Sky CrossFit
  • Carly Fuhrer - CrossFit Type 44
MALE PAIRS: Heat 7 - Starting at 1:57 p.m.
1. Cey/Alcock
  • Isaac Cey - CrossFit Duratus
  • Bradley Alcock - CrossFit Duratus
2. Perovich/Tunzi
  • Robbie Perovich - Fort to fort
  • Nick Tunzi - Fort to fort
3. Dejesus/Altringer
  • Matt DeJesus - Beaverton Crossfit
  • Taylor Altringer - Beaverton Crossfit
4. Myers/Boyd
  • Taylor Myers - The Claw CrossFit
  • Kristjahn Boyd - The Claw CrossFit
5. Donner/Jordan
  • Jeremy Donner - Industrious
  • Andre Jordan - Industrious
6. Ahrens/Smith
  • Justin Ahrens - TREELINE CrossFit
  • Ryan Smith - Big Sky CrossFit
7. Stahl/Martindale
  • Tanner Stahl - Washington State University Crossfit
  • Nick Martindale - None
8. McNicholas/Curran
  • Nathan McNicholas - CrossFit Fort Vancouver
  • Mac Curran - CrossFit Fort Vancouver
9. Anderson/Collins
  • Cody Anderson - CrossFit Magnify
  • Logan Collins - CrossFit Rejoice
FEMALE PAIRS: Heat 8 - Starting at 2:14 p.m.
1. Lawson/Paulson
  • Danika Lawson - Sumner CrossFit
  • Gina Paulson - Sumner CrossFit
2. Maccadam/Zierdan
  • Karen Mccadam - Karen Mccadam
  • Alex Zierdan - CrossFit Viento
3. Durant/Wardell
  • Sarah Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
  • Janet Durant - Crossfit Reformation
4. Snider/Smith
  • Delaina Snider - Fort to Fort CrossFit
  • Amanda Smith - None
5. Resha/Hagiya
  • Danielle Resha - Torrance CF
  • Jamie Hagiya - Torrance CF
6. Walker/Rolfe
  • Courtney Walker - Crossfit Fort Vancouver
  • Emily Rolfe - Pure Payne Strength and Conditioning
7. Smith/Fuhrer
  • Ashley Smith - Big Sky CrossFit
  • Carly Fuhrer - CrossFit Type 44
MALE PAIRS: Heat 7 - Starting at 4:18 p.m.
1. Cey/Alcock
  • Isaac Cey - CrossFit Duratus
  • Bradley Alcock - CrossFit Duratus
2. Perovich/Tunzi
  • Robbie Perovich - Fort to fort
  • Nick Tunzi - Fort to fort
3. Dejesus/Altringer
  • Matt DeJesus - Beaverton Crossfit
  • Taylor Altringer - Beaverton Crossfit
4. Myers/Boyd
  • Taylor Myers - The Claw CrossFit
  • Kristjahn Boyd - The Claw CrossFit
5. Donner/Jordan
  • Jeremy Donner - Industrious
  • Andre Jordan - Industrious
6. Ahrens/Smith
  • Justin Ahrens - TREELINE CrossFit
  • Ryan Smith - Big Sky CrossFit
7. Stahl/Martindale
  • Tanner Stahl - Washington State University Crossfit
  • Nick Martindale - None
8. McNicholas/Curran
  • Nathan McNicholas - CrossFit Fort Vancouver
  • Mac Curran - CrossFit Fort Vancouver
9. Anderson/Collins
  • Cody Anderson - CrossFit Magnify
  • Logan Collins - CrossFit Rejoice
FEMALE PAIRS: Heat 8 - Starting at 4:33 p.m.
1. Lawson/Paulson
  • Danika Lawson - Sumner CrossFit
  • Gina Paulson - Sumner CrossFit
2. Maccadam/Zierdan
  • Karen Mccadam - Karen Mccadam
  • Alex Zierdan - CrossFit Viento
3. Durant/Wardell
  • Sarah Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
  • Janet Durant - Crossfit Reformation
4. Snider/Smith
  • Delaina Snider - Fort to Fort CrossFit
  • Amanda Smith - None
5. Resha/Hagiya
  • Danielle Resha - Torrance CF
  • Jamie Hagiya - Torrance CF
6. Walker/Rolfe
  • Courtney Walker - Crossfit Fort Vancouver
  • Emily Rolfe - Pure Payne Strength and Conditioning
7. Smith/Fuhrer
  • Ashley Smith - Big Sky CrossFit
  • Carly Fuhrer - CrossFit Type 44

Event Info:

CrossFit Fort Vancouver Championship-ELITE PAIRS

Date: Jan. 12, 2019

Location: 17402 NE Delfel Rd., Ridgefield WA

Registration: 0.00

Leaderboard

Heats

Athletes

Back To Event View By Division