FEMALE PAIRS: Heat 1 - Starting at 8:30 a.m.
1. Beko/Snodgrass
  • Laura Beko - Crossfit X-Factor
  • Em ily Snodgrass
2. Brindza/Rudolf
  • Janessa Brindza - CrossFit Wilsonville
  • Bri Rudolf - CrossFit Wilsonville
3. Burger/Voetberg
  • Corina Burger - Crossfit Sentry
  • Annnie Joy Voetberg - Crossfit Sentry
4. Buzinover/Benton
  • Laura Buzinover - CrossFit Pearl District
  • Erin Benton - CrossFit Pearl District
5. Claborn/Cummo
  • Callie Claborn - Rogue Valley Crossfit
  • Bri Cummo - Ridgefield Crossfit
6. Conzatti/Murray
  • Samantha Conzatti - Crossfit Sentry
  • Katy Murray - Crossfit Sentry
7. Corbett/Vaughn
  • Destinee Vaughn - Crossfit Fort Vancouver
  • Kyree Corbett - Crossfit 307
8. Denham/Tampien
  • Anna Denham - CrossFit Duratus
  • Julie Tampien - CrossFit Duratus
9. Esparza/Lindbloom
  • Jaclyn Esparza - Crossfit Industrious
  • Stacy Lindbloom - Crossfit Industrious
10. Garza/Coombs
  • Anastasia Garza - Sentry Crossfit
  • Kerry Coombs - Sentry Crossfit
FEMALE PAIRS: Heat 2 - Starting at 8:44 a.m.
1. Howitt/Gooding
  • Jennifer Howitt - Beaverton CrossFit
  • Hayley Gooding - Beaverton CrossFit
2. Johnson/Thompson
  • Faith Johnson - CrossFit Industrious
  • Aleah Thompson - CrossFit Industrious
3. Balfour/Helton
  • Maddie Helton - Crossfit Wilsonville
  • Jessica Balfour - Crossfit Wilsonville
4. Kasperick/Haynes
  • Anna Kasperick - Anna Kasperick
  • Mary Haynes - None
5. Martini/Quadrel
  • Jordan Martini - Crossfit x factor
  • Deanna Quadrel - None
6. Mendoza/French
  • Elena Mendoza - CrossFit Power Valley
  • Pamela French - CrossFit Power Valley
7. Ponder/Warren
  • Brittani Ponder - Crossfit Wilsonville
  • Meredith Warren - Crossfit wilsonville
8. Tulloch/Kummer
  • Natascha Tulloch - Crossfit Fort Vancouver
  • KIm Kummer - Crossfit ThunderRidge
9. Wolfe/Wolfe
  • Danica Wolfe - PFB
  • Laree Wolfe - PFB
10. Zollman/Andrew
  • Kathryn Zollman - Crossfit Advantage
  • kim andrew - None
MALE PAIRS: Heat 4 - Starting at 9:12 a.m.
1. Anderson/Wardell
  • Matt Anderson - Crossfit Coeur d’Alene
  • Ben Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
2. Angove/Dalrymple
  • Matt Angove - Crossfit Sentry
  • John Dalrymple - Crossfit Sentry
3. Arm/Atkinson
  • Thomas Arm - Crossfit X-Factor
  • Ben Atkinson - Crossfit X-Factor
4. Bigelow/Temple
  • Alex Bigelow - Crossfit Industrious
  • Sunny Temple - Crossfit Indutrious
5. Bordonaro/Zoleta
  • Zach Bordonaro - Crossfit Industrious
  • Jovybon Zoleta - Crossfit Industrious
6. Brah/Pizzica
  • Aaron Brah - Crossfit Industrious
  • Cameron Pizzica - None
7. Brinson/Hessel
  • Tyler Brinson - Santiam crossfit
  • Wiley Hessel - Santiam Crossfit
8. Butterfield/Connelly
  • Joseph Butterfield - CrossFit X-Factor
  • Jason Connelly - CrossFit X-Factor
9. Campbell/Shoda
  • Raoul Campbell - CrossFit Fort Vancouver
  • Derick Shoda - CrossFit Fort Vancouver
10. Capel/Stefanek
  • Dennis Capel - Treeline Crossfit
  • Anthony Stefanek - None
MALE PAIRS: Heat 5 - Starting at 9:26 a.m.
1. Castillo/ Rojan - Crossfit fort vancouver 2. Clouse/McClain
  • Jason Clouse - Crossfit Fort Vancouver
  • Colin McClain - Crossfit Fort Vancouver
3. Cummo/Brown
  • Danny Brown - East Ridgefield Crossfit
  • Kevin Cummo - East Ridgefield Crossfit
4. Davis/Gibson
  • Erik Davis - Crossfit Industrious
  • Bret Gibson - Chelan Valley Crossfit
5. Dyer/Smith
  • Dayne Dyer - Beartooth CrossFit
  • Justin Smith - None
6. Eckroth/Derrosier
  • Adam Gierlach - Industrious
  • Nich Derrosier - None
7. Finke/Chiarelli
  • Austin Finke - Crossfit Industrious
  • Anthony Chiarelli - Crossfit Industrious
8. Fitzsimons/Ladiges
  • Bernie Fitzsimons - Crossfit Mt Adam's
  • Jenson Ladiges - Crossfit Mt Adams
9. Gibson/Westre
  • Ryan Gibson - Crossfit Deliverance
  • TJ Westre - Crossfit Deliverance
MALE PAIRS: Heat 6 - Starting at 9:40 a.m.
1. Goovaerts/Exline
  • sam goovaerts - BCF Crossfit
  • Trevor Exline - BCF Crossfit
2. Knop/Bumpus
  • Tyler Knop - CrossFit Fort Vancouver
  • George Bumpus III - CrossFit X Factor
3. Macomber/Bredlie
  • Adam Macomber - CrossFit Advantage
  • Jonathan Bredlie - CrossFit Untamed
4. McFarlane/Eckstein
  • Nick Mcfarlane
  • Blake Eckstein - Eagle Cap CrossFit
5. McGowan/Lynch
  • Joseph McGowan - ChalkBox Training
  • Lorin Lynch - True North Strength and Conditioning
6. Meisner/Allan
  • Trent Meisner - Crossfit Fort Vancouver
  • Evan Allan - None
7. Mendez/Jarvi
  • Briant Mendez - CrossFit Fort Vancouver
  • Jared Jarvi - CrossFit Fort Vancouver
8. Moore/Stvan
  • Adam Moore - Sasquatch CrossFit
  • John Stvan - CrossFit West Seattle
9. Rickerson/Paulson
  • Tyson Rickerson - Sumner Crossfit
  • David Paulson - Sumner Crossfit
10. Rivera/Veith
  • Drew Rivera - Beaverton CrossFit
  • Zander Veith - Beaverton CrossFit
MALE PAIRS: Heat 7 - Starting at 9:54 a.m.
1. Rodriguez/Morgan
  • John Rodriguez - CrossFit Industrious
  • Josh Morgan - CrossFit Industrious
2. Rudolf/King
  • Wolfgang Rudolf - Crossfit Wilsonville
  • Joey King - Crossfit Wilsonville
3. Schliesser/Garza
  • Travis Schliesser - Crossfit Sentry
  • Jared Garza - None
4. Shoemaker/Shoemaker
  • Max Shoemaker - Industrial CrossFit
  • Zach Shoemaker - None
5. Smith/Riojas
  • Tyler Smith - Crossfit Duratus
  • Rik Riojas - Aegis Team Crossfit
6. Killian/Miller
  • Shane killian - Crossfit Oregon City
  • Ryan Miller - Crossfit Happy Valley
7. Stanley/Haughian
  • Marcus Stanley - Crossfit Industrious
  • Nick Haughian - Remedy Athletics
8. Walker/Hamilton
  • Will Walker - Crossfit Viento
  • Matt Hamilton - Crossfit Viento
9. Wong/Crabb
  • Jason Wong - CrossFit Tigard/CrossFit 503
  • Bryan Crabb - CrossFit 503
10. Zaytsev/Wright
  • Andrey Zaytsev - Crossfit Salmon Creek
  • Josh Wright - Crossfit salmon creek
MALE PAIRS: Heat 1 - Starting at 11:35 a.m.
1. Anderson/Wardell
  • Matt Anderson - Crossfit Coeur d’Alene
  • Ben Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
2. Angove/Dalrymple
  • Matt Angove - Crossfit Sentry
  • John Dalrymple - Crossfit Sentry
3. Arm/Atkinson
  • Thomas Arm - Crossfit X-Factor
  • Ben Atkinson - Crossfit X-Factor
4. Bigelow/Temple
  • Alex Bigelow - Crossfit Industrious
  • Sunny Temple - Crossfit Indutrious
5. Bordonaro/Zoleta
  • Zach Bordonaro - Crossfit Industrious
  • Jovybon Zoleta - Crossfit Industrious
6. Brah/Pizzica
  • Aaron Brah - Crossfit Industrious
  • Cameron Pizzica - None
7. Brinson/Hessel
  • Tyler Brinson - Santiam crossfit
  • Wiley Hessel - Santiam Crossfit
8. Butterfield/Connelly
  • Joseph Butterfield - CrossFit X-Factor
  • Jason Connelly - CrossFit X-Factor
9. Campbell/Shoda
  • Raoul Campbell - CrossFit Fort Vancouver
  • Derick Shoda - CrossFit Fort Vancouver
10. Capel/Stefanek
  • Dennis Capel - Treeline Crossfit
  • Anthony Stefanek - None
FEMALE PAIRS: Heat 1 - Starting at 11:35 a.m.
1. Beko/Snodgrass
  • Laura Beko - Crossfit X-Factor
  • Em ily Snodgrass
2. Brindza/Rudolf
  • Janessa Brindza - CrossFit Wilsonville
  • Bri Rudolf - CrossFit Wilsonville
3. Burger/Voetberg
  • Corina Burger - Crossfit Sentry
  • Annnie Joy Voetberg - Crossfit Sentry
4. Buzinover/Benton
  • Laura Buzinover - CrossFit Pearl District
  • Erin Benton - CrossFit Pearl District
5. Claborn/Cummo
  • Callie Claborn - Rogue Valley Crossfit
  • Bri Cummo - Ridgefield Crossfit
6. Conzatti/Murray
  • Samantha Conzatti - Crossfit Sentry
  • Katy Murray - Crossfit Sentry
7. Corbett/Vaughn
  • Destinee Vaughn - Crossfit Fort Vancouver
  • Kyree Corbett - Crossfit 307
8. Denham/Tampien
  • Anna Denham - CrossFit Duratus
  • Julie Tampien - CrossFit Duratus
9. Esparza/Lindbloom
  • Jaclyn Esparza - Crossfit Industrious
  • Stacy Lindbloom - Crossfit Industrious
10. Garza/Coombs
  • Anastasia Garza - Sentry Crossfit
  • Kerry Coombs - Sentry Crossfit
MALE PAIRS: Heat 2 - Starting at 11:47 a.m.
1. Castillo/ Rojan - Crossfit fort vancouver 2. Clouse/McClain
  • Jason Clouse - Crossfit Fort Vancouver
  • Colin McClain - Crossfit Fort Vancouver
3. Cummo/Brown
  • Danny Brown - East Ridgefield Crossfit
  • Kevin Cummo - East Ridgefield Crossfit
4. Davis/Gibson
  • Erik Davis - Crossfit Industrious
  • Bret Gibson - Chelan Valley Crossfit
5. Dyer/Smith
  • Dayne Dyer - Beartooth CrossFit
  • Justin Smith - None
6. Eckroth/Derrosier
  • Adam Gierlach - Industrious
  • Nich Derrosier - None
7. Finke/Chiarelli
  • Austin Finke - Crossfit Industrious
  • Anthony Chiarelli - Crossfit Industrious
8. Fitzsimons/Ladiges
  • Bernie Fitzsimons - Crossfit Mt Adam's
  • Jenson Ladiges - Crossfit Mt Adams
9. Gibson/Westre
  • Ryan Gibson - Crossfit Deliverance
  • TJ Westre - Crossfit Deliverance
MALE PAIRS: Heat 3 - Starting at 11:59 a.m.
1. Goovaerts/Exline
  • sam goovaerts - BCF Crossfit
  • Trevor Exline - BCF Crossfit
2. Knop/Bumpus
  • Tyler Knop - CrossFit Fort Vancouver
  • George Bumpus III - CrossFit X Factor
3. Macomber/Bredlie
  • Adam Macomber - CrossFit Advantage
  • Jonathan Bredlie - CrossFit Untamed
4. McFarlane/Eckstein
  • Nick Mcfarlane
  • Blake Eckstein - Eagle Cap CrossFit
5. McGowan/Lynch
  • Joseph McGowan - ChalkBox Training
  • Lorin Lynch - True North Strength and Conditioning
6. Meisner/Allan
  • Trent Meisner - Crossfit Fort Vancouver
  • Evan Allan - None
7. Mendez/Jarvi
  • Briant Mendez - CrossFit Fort Vancouver
  • Jared Jarvi - CrossFit Fort Vancouver
8. Moore/Stvan
  • Adam Moore - Sasquatch CrossFit
  • John Stvan - CrossFit West Seattle
9. Rickerson/Paulson
  • Tyson Rickerson - Sumner Crossfit
  • David Paulson - Sumner Crossfit
10. Rivera/Veith
  • Drew Rivera - Beaverton CrossFit
  • Zander Veith - Beaverton CrossFit
FEMALE PAIRS: Heat 3 - Starting at 11:59 a.m.
1. Howitt/Gooding
  • Jennifer Howitt - Beaverton CrossFit
  • Hayley Gooding - Beaverton CrossFit
2. Johnson/Thompson
  • Faith Johnson - CrossFit Industrious
  • Aleah Thompson - CrossFit Industrious
3. Balfour/Helton
  • Maddie Helton - Crossfit Wilsonville
  • Jessica Balfour - Crossfit Wilsonville
4. Kasperick/Haynes
  • Anna Kasperick - Anna Kasperick
  • Mary Haynes - None
5. Martini/Quadrel
  • Jordan Martini - Crossfit x factor
  • Deanna Quadrel - None
6. Mendoza/French
  • Elena Mendoza - CrossFit Power Valley
  • Pamela French - CrossFit Power Valley
7. Ponder/Warren
  • Brittani Ponder - Crossfit Wilsonville
  • Meredith Warren - Crossfit wilsonville
8. Tulloch/Kummer
  • Natascha Tulloch - Crossfit Fort Vancouver
  • KIm Kummer - Crossfit ThunderRidge
9. Wolfe/Wolfe
  • Danica Wolfe - PFB
  • Laree Wolfe - PFB
10. Zollman/Andrew
  • Kathryn Zollman - Crossfit Advantage
  • kim andrew - None
MALE PAIRS: Heat 4 - Starting at 12:11 p.m.
1. Rodriguez/Morgan
  • John Rodriguez - CrossFit Industrious
  • Josh Morgan - CrossFit Industrious
2. Rudolf/King
  • Wolfgang Rudolf - Crossfit Wilsonville
  • Joey King - Crossfit Wilsonville
3. Schliesser/Garza
  • Travis Schliesser - Crossfit Sentry
  • Jared Garza - None
4. Shoemaker/Shoemaker
  • Max Shoemaker - Industrial CrossFit
  • Zach Shoemaker - None
5. Smith/Riojas
  • Tyler Smith - Crossfit Duratus
  • Rik Riojas - Aegis Team Crossfit
6. Killian/Miller
  • Shane killian - Crossfit Oregon City
  • Ryan Miller - Crossfit Happy Valley
7. Stanley/Haughian
  • Marcus Stanley - Crossfit Industrious
  • Nick Haughian - Remedy Athletics
8. Walker/Hamilton
  • Will Walker - Crossfit Viento
  • Matt Hamilton - Crossfit Viento
9. Wong/Crabb
  • Jason Wong - CrossFit Tigard/CrossFit 503
  • Bryan Crabb - CrossFit 503
10. Zaytsev/Wright
  • Andrey Zaytsev - Crossfit Salmon Creek
  • Josh Wright - Crossfit salmon creek
FEMALE PAIRS: Heat 1 - Starting at 3:50 p.m.
1. Beko/Snodgrass
  • Laura Beko - Crossfit X-Factor
  • Em ily Snodgrass
2. Brindza/Rudolf
  • Janessa Brindza - CrossFit Wilsonville
  • Bri Rudolf - CrossFit Wilsonville
3. Burger/Voetberg
  • Corina Burger - Crossfit Sentry
  • Annnie Joy Voetberg - Crossfit Sentry
4. Buzinover/Benton
  • Laura Buzinover - CrossFit Pearl District
  • Erin Benton - CrossFit Pearl District
5. Claborn/Cummo
  • Callie Claborn - Rogue Valley Crossfit
  • Bri Cummo - Ridgefield Crossfit
6. Conzatti/Murray
  • Samantha Conzatti - Crossfit Sentry
  • Katy Murray - Crossfit Sentry
7. Corbett/Vaughn
  • Destinee Vaughn - Crossfit Fort Vancouver
  • Kyree Corbett - Crossfit 307
8. Denham/Tampien
  • Anna Denham - CrossFit Duratus
  • Julie Tampien - CrossFit Duratus
9. Esparza/Lindbloom
  • Jaclyn Esparza - Crossfit Industrious
  • Stacy Lindbloom - Crossfit Industrious
10. Garza/Coombs
  • Anastasia Garza - Sentry Crossfit
  • Kerry Coombs - Sentry Crossfit
FEMALE PAIRS: Heat 2 - Starting at 4:10 p.m.
1. Howitt/Gooding
  • Jennifer Howitt - Beaverton CrossFit
  • Hayley Gooding - Beaverton CrossFit
2. Johnson/Thompson
  • Faith Johnson - CrossFit Industrious
  • Aleah Thompson - CrossFit Industrious
3. Balfour/Helton
  • Maddie Helton - Crossfit Wilsonville
  • Jessica Balfour - Crossfit Wilsonville
4. Kasperick/Haynes
  • Anna Kasperick - Anna Kasperick
  • Mary Haynes - None
5. Martini/Quadrel
  • Jordan Martini - Crossfit x factor
  • Deanna Quadrel - None
6. Mendoza/French
  • Elena Mendoza - CrossFit Power Valley
  • Pamela French - CrossFit Power Valley
7. Ponder/Warren
  • Brittani Ponder - Crossfit Wilsonville
  • Meredith Warren - Crossfit wilsonville
8. Tulloch/Kummer
  • Natascha Tulloch - Crossfit Fort Vancouver
  • KIm Kummer - Crossfit ThunderRidge
9. Wolfe/Wolfe
  • Danica Wolfe - PFB
  • Laree Wolfe - PFB
10. Zollman/Andrew
  • Kathryn Zollman - Crossfit Advantage
  • kim andrew - None
MALE PAIRS: Heat 4 - Starting at 4:50 p.m.
1. Anderson/Wardell
  • Matt Anderson - Crossfit Coeur d’Alene
  • Ben Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
2. Angove/Dalrymple
  • Matt Angove - Crossfit Sentry
  • John Dalrymple - Crossfit Sentry
3. Arm/Atkinson
  • Thomas Arm - Crossfit X-Factor
  • Ben Atkinson - Crossfit X-Factor
4. Bigelow/Temple
  • Alex Bigelow - Crossfit Industrious
  • Sunny Temple - Crossfit Indutrious
5. Bordonaro/Zoleta
  • Zach Bordonaro - Crossfit Industrious
  • Jovybon Zoleta - Crossfit Industrious
6. Brah/Pizzica
  • Aaron Brah - Crossfit Industrious
  • Cameron Pizzica - None
7. Brinson/Hessel
  • Tyler Brinson - Santiam crossfit
  • Wiley Hessel - Santiam Crossfit
8. Butterfield/Connelly
  • Joseph Butterfield - CrossFit X-Factor
  • Jason Connelly - CrossFit X-Factor
9. Campbell/Shoda
  • Raoul Campbell - CrossFit Fort Vancouver
  • Derick Shoda - CrossFit Fort Vancouver
10. Capel/Stefanek
  • Dennis Capel - Treeline Crossfit
  • Anthony Stefanek - None
MALE PAIRS: Heat 5 - Starting at 5:10 p.m.
1. Castillo/ Rojan - Crossfit fort vancouver 2. Clouse/McClain
  • Jason Clouse - Crossfit Fort Vancouver
  • Colin McClain - Crossfit Fort Vancouver
3. Cummo/Brown
  • Danny Brown - East Ridgefield Crossfit
  • Kevin Cummo - East Ridgefield Crossfit
4. Davis/Gibson
  • Erik Davis - Crossfit Industrious
  • Bret Gibson - Chelan Valley Crossfit
5. Dyer/Smith
  • Dayne Dyer - Beartooth CrossFit
  • Justin Smith - None
6. Eckroth/Derrosier
  • Adam Gierlach - Industrious
  • Nich Derrosier - None
7. Finke/Chiarelli
  • Austin Finke - Crossfit Industrious
  • Anthony Chiarelli - Crossfit Industrious
8. Fitzsimons/Ladiges
  • Bernie Fitzsimons - Crossfit Mt Adam's
  • Jenson Ladiges - Crossfit Mt Adams
9. Gibson/Westre
  • Ryan Gibson - Crossfit Deliverance
  • TJ Westre - Crossfit Deliverance
MALE PAIRS: Heat 6 - Starting at 5:30 p.m.
1. Goovaerts/Exline
  • sam goovaerts - BCF Crossfit
  • Trevor Exline - BCF Crossfit
2. Knop/Bumpus
  • Tyler Knop - CrossFit Fort Vancouver
  • George Bumpus III - CrossFit X Factor
3. Macomber/Bredlie
  • Adam Macomber - CrossFit Advantage
  • Jonathan Bredlie - CrossFit Untamed
4. McFarlane/Eckstein
  • Nick Mcfarlane
  • Blake Eckstein - Eagle Cap CrossFit
5. McGowan/Lynch
  • Joseph McGowan - ChalkBox Training
  • Lorin Lynch - True North Strength and Conditioning
6. Meisner/Allan
  • Trent Meisner - Crossfit Fort Vancouver
  • Evan Allan - None
7. Mendez/Jarvi
  • Briant Mendez - CrossFit Fort Vancouver
  • Jared Jarvi - CrossFit Fort Vancouver
8. Moore/Stvan
  • Adam Moore - Sasquatch CrossFit
  • John Stvan - CrossFit West Seattle
9. Rickerson/Paulson
  • Tyson Rickerson - Sumner Crossfit
  • David Paulson - Sumner Crossfit
10. Rivera/Veith
  • Drew Rivera - Beaverton CrossFit
  • Zander Veith - Beaverton CrossFit
MALE PAIRS: Heat 7 - Starting at 5:50 p.m.
1. Rodriguez/Morgan
  • John Rodriguez - CrossFit Industrious
  • Josh Morgan - CrossFit Industrious
2. Rudolf/King
  • Wolfgang Rudolf - Crossfit Wilsonville
  • Joey King - Crossfit Wilsonville
3. Schliesser/Garza
  • Travis Schliesser - Crossfit Sentry
  • Jared Garza - None
4. Shoemaker/Shoemaker
  • Max Shoemaker - Industrial CrossFit
  • Zach Shoemaker - None
5. Smith/Riojas
  • Tyler Smith - Crossfit Duratus
  • Rik Riojas - Aegis Team Crossfit
6. Killian/Miller
  • Shane killian - Crossfit Oregon City
  • Ryan Miller - Crossfit Happy Valley
7. Stanley/Haughian
  • Marcus Stanley - Crossfit Industrious
  • Nick Haughian - Remedy Athletics
8. Walker/Hamilton
  • Will Walker - Crossfit Viento
  • Matt Hamilton - Crossfit Viento
9. Wong/Crabb
  • Jason Wong - CrossFit Tigard/CrossFit 503
  • Bryan Crabb - CrossFit 503
10. Zaytsev/Wright
  • Andrey Zaytsev - Crossfit Salmon Creek
  • Josh Wright - Crossfit salmon creek
MALE PAIRS: Heat 1 - Starting at 8:30 a.m.
1. Fitzsimons/Ladiges
  • Bernie Fitzsimons - Crossfit Mt Adam's
  • Jenson Ladiges - Crossfit Mt Adams
2. Brinson/Hessel
  • Tyler Brinson - Santiam crossfit
  • Wiley Hessel - Santiam Crossfit
3. Angove/Dalrymple
  • Matt Angove - Crossfit Sentry
  • John Dalrymple - Crossfit Sentry
4. Rodriguez/Morgan
  • John Rodriguez - CrossFit Industrious
  • Josh Morgan - CrossFit Industrious
5. Brah/Pizzica
  • Aaron Brah - Crossfit Industrious
  • Cameron Pizzica - None
6. Wong/Crabb
  • Jason Wong - CrossFit Tigard/CrossFit 503
  • Bryan Crabb - CrossFit 503
7. Clouse/McClain
  • Jason Clouse - Crossfit Fort Vancouver
  • Colin McClain - Crossfit Fort Vancouver
8. Butterfield/Connelly
  • Joseph Butterfield - CrossFit X-Factor
  • Jason Connelly - CrossFit X-Factor
9. Cummo/Brown
  • Danny Brown - East Ridgefield Crossfit
  • Kevin Cummo - East Ridgefield Crossfit
10. Bordonaro/Zoleta
  • Zach Bordonaro - Crossfit Industrious
  • Jovybon Zoleta - Crossfit Industrious
MALE PAIRS: Heat 2 - Starting at 8:55 a.m.
1. Arm/Atkinson
  • Thomas Arm - Crossfit X-Factor
  • Ben Atkinson - Crossfit X-Factor
2. Moore/Stvan
  • Adam Moore - Sasquatch CrossFit
  • John Stvan - CrossFit West Seattle
3. Davis/Gibson
  • Erik Davis - Crossfit Industrious
  • Bret Gibson - Chelan Valley Crossfit
4. Gibson/Westre
  • Ryan Gibson - Crossfit Deliverance
  • TJ Westre - Crossfit Deliverance
5. Schliesser/Garza
  • Travis Schliesser - Crossfit Sentry
  • Jared Garza - None
6. Finke/Chiarelli
  • Austin Finke - Crossfit Industrious
  • Anthony Chiarelli - Crossfit Industrious
7. Macomber/Bredlie
  • Adam Macomber - CrossFit Advantage
  • Jonathan Bredlie - CrossFit Untamed
8. Eckroth/Derrosier
  • Adam Gierlach - Industrious
  • Nich Derrosier - None
9. Walker/Hamilton
  • Will Walker - Crossfit Viento
  • Matt Hamilton - Crossfit Viento
10. Zaytsev/Wright
  • Andrey Zaytsev - Crossfit Salmon Creek
  • Josh Wright - Crossfit salmon creek
MALE PAIRS: Heat 3 - Starting at 9:20 a.m.
1. Campbell/Shoda
  • Raoul Campbell - CrossFit Fort Vancouver
  • Derick Shoda - CrossFit Fort Vancouver
2. Castillo/ Rojan - Crossfit fort vancouver
3. Rudolf/King
  • Wolfgang Rudolf - Crossfit Wilsonville
  • Joey King - Crossfit Wilsonville
4. Meisner/Allan
  • Trent Meisner - Crossfit Fort Vancouver
  • Evan Allan - None
5. Dyer/Smith
  • Dayne Dyer - Beartooth CrossFit
  • Justin Smith - None
6. Rivera/Veith
  • Drew Rivera - Beaverton CrossFit
  • Zander Veith - Beaverton CrossFit
7. Stanley/Haughian
  • Marcus Stanley - Crossfit Industrious
  • Nick Haughian - Remedy Athletics
8. Smith/Riojas
  • Tyler Smith - Crossfit Duratus
  • Rik Riojas - Aegis Team Crossfit
9. Knop/Bumpus
  • Tyler Knop - CrossFit Fort Vancouver
  • George Bumpus III - CrossFit X Factor
MALE PAIRS: Heat 4 - Starting at 9:45 a.m.
1. Anderson/Wardell
  • Matt Anderson - Crossfit Coeur d’Alene
  • Ben Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
2. Killian/Miller
  • Shane killian - Crossfit Oregon City
  • Ryan Miller - Crossfit Happy Valley
3. McFarlane/Eckstein
  • Nick Mcfarlane
  • Blake Eckstein - Eagle Cap CrossFit
4. Rickerson/Paulson
  • Tyson Rickerson - Sumner Crossfit
  • David Paulson - Sumner Crossfit
5. Shoemaker/Shoemaker
  • Max Shoemaker - Industrial CrossFit
  • Zach Shoemaker - None
6. Capel/Stefanek
  • Dennis Capel - Treeline Crossfit
  • Anthony Stefanek - None
7. Mendez/Jarvi
  • Briant Mendez - CrossFit Fort Vancouver
  • Jared Jarvi - CrossFit Fort Vancouver
8. McGowan/Lynch
  • Joseph McGowan - ChalkBox Training
  • Lorin Lynch - True North Strength and Conditioning
9. Bigelow/Temple
  • Alex Bigelow - Crossfit Industrious
  • Sunny Temple - Crossfit Indutrious
FEMALE PAIRS: Heat 6 - Starting at 10:35 a.m.
1. Martini/Quadrel
  • Jordan Martini - Crossfit x factor
  • Deanna Quadrel - None
2. Ponder/Warren
  • Brittani Ponder - Crossfit Wilsonville
  • Meredith Warren - Crossfit wilsonville
3. Burger/Voetberg
  • Corina Burger - Crossfit Sentry
  • Annnie Joy Voetberg - Crossfit Sentry
4. Beko/Snodgrass
  • Laura Beko - Crossfit X-Factor
  • Em ily Snodgrass
5. Conzatti/Murray
  • Samantha Conzatti - Crossfit Sentry
  • Katy Murray - Crossfit Sentry
6. Mendoza/French
  • Elena Mendoza - CrossFit Power Valley
  • Pamela French - CrossFit Power Valley
7. Esparza/Lindbloom
  • Jaclyn Esparza - Crossfit Industrious
  • Stacy Lindbloom - Crossfit Industrious
8. Garza/Coombs
  • Anastasia Garza - Sentry Crossfit
  • Kerry Coombs - Sentry Crossfit
9. Tulloch/Kummer
  • Natascha Tulloch - Crossfit Fort Vancouver
  • KIm Kummer - Crossfit ThunderRidge
10. Buzinover/Benton
  • Laura Buzinover - CrossFit Pearl District
  • Erin Benton - CrossFit Pearl District
FEMALE PAIRS: Heat 7 - Starting at 11 a.m.
1. Denham/Tampien
  • Anna Denham - CrossFit Duratus
  • Julie Tampien - CrossFit Duratus
2. Claborn/Cummo
  • Callie Claborn - Rogue Valley Crossfit
  • Bri Cummo - Ridgefield Crossfit
3. Brindza/Rudolf
  • Janessa Brindza - CrossFit Wilsonville
  • Bri Rudolf - CrossFit Wilsonville
4. Balfour/Helton
  • Maddie Helton - Crossfit Wilsonville
  • Jessica Balfour - Crossfit Wilsonville
5. Howitt/Gooding
  • Jennifer Howitt - Beaverton CrossFit
  • Hayley Gooding - Beaverton CrossFit
6. Kasperick/Haynes
  • Anna Kasperick - Anna Kasperick
  • Mary Haynes - None
7. Johnson/Thompson
  • Faith Johnson - CrossFit Industrious
  • Aleah Thompson - CrossFit Industrious
8. Corbett/Vaughn
  • Destinee Vaughn - Crossfit Fort Vancouver
  • Kyree Corbett - Crossfit 307
9. Wolfe/Wolfe
  • Danica Wolfe - PFB
  • Laree Wolfe - PFB
10. Zollman/Andrew
  • Kathryn Zollman - Crossfit Advantage
  • kim andrew - None
MALE PAIRS: Heat 1 - Starting at 12:15 p.m.
1. Fitzsimons/Ladiges
  • Bernie Fitzsimons - Crossfit Mt Adam's
  • Jenson Ladiges - Crossfit Mt Adams
2. Brinson/Hessel
  • Tyler Brinson - Santiam crossfit
  • Wiley Hessel - Santiam Crossfit
3. Angove/Dalrymple
  • Matt Angove - Crossfit Sentry
  • John Dalrymple - Crossfit Sentry
4. Rodriguez/Morgan
  • John Rodriguez - CrossFit Industrious
  • Josh Morgan - CrossFit Industrious
5. Brah/Pizzica
  • Aaron Brah - Crossfit Industrious
  • Cameron Pizzica - None
6. Wong/Crabb
  • Jason Wong - CrossFit Tigard/CrossFit 503
  • Bryan Crabb - CrossFit 503
7. Clouse/McClain
  • Jason Clouse - Crossfit Fort Vancouver
  • Colin McClain - Crossfit Fort Vancouver
8. Butterfield/Connelly
  • Joseph Butterfield - CrossFit X-Factor
  • Jason Connelly - CrossFit X-Factor
9. Cummo/Brown
  • Danny Brown - East Ridgefield Crossfit
  • Kevin Cummo - East Ridgefield Crossfit
10. Bordonaro/Zoleta
  • Zach Bordonaro - Crossfit Industrious
  • Jovybon Zoleta - Crossfit Industrious
MALE PAIRS: Heat 2 - Starting at 12:32 p.m.
1. Arm/Atkinson
  • Thomas Arm - Crossfit X-Factor
  • Ben Atkinson - Crossfit X-Factor
2. Moore/Stvan
  • Adam Moore - Sasquatch CrossFit
  • John Stvan - CrossFit West Seattle
3. Davis/Gibson
  • Erik Davis - Crossfit Industrious
  • Bret Gibson - Chelan Valley Crossfit
4. Gibson/Westre
  • Ryan Gibson - Crossfit Deliverance
  • TJ Westre - Crossfit Deliverance
5. Schliesser/Garza
  • Travis Schliesser - Crossfit Sentry
  • Jared Garza - None
6. Finke/Chiarelli
  • Austin Finke - Crossfit Industrious
  • Anthony Chiarelli - Crossfit Industrious
7. Macomber/Bredlie
  • Adam Macomber - CrossFit Advantage
  • Jonathan Bredlie - CrossFit Untamed
8. Eckroth/Derrosier
  • Adam Gierlach - Industrious
  • Nich Derrosier - None
9. Walker/Hamilton
  • Will Walker - Crossfit Viento
  • Matt Hamilton - Crossfit Viento
10. Zaytsev/Wright
  • Andrey Zaytsev - Crossfit Salmon Creek
  • Josh Wright - Crossfit salmon creek
MALE PAIRS: Heat 3 - Starting at 12:49 p.m.
1. Campbell/Shoda
  • Raoul Campbell - CrossFit Fort Vancouver
  • Derick Shoda - CrossFit Fort Vancouver
2. Castillo/ Rojan - Crossfit fort vancouver
3. Rudolf/King
  • Wolfgang Rudolf - Crossfit Wilsonville
  • Joey King - Crossfit Wilsonville
4. Meisner/Allan
  • Trent Meisner - Crossfit Fort Vancouver
  • Evan Allan - None
5. Dyer/Smith
  • Dayne Dyer - Beartooth CrossFit
  • Justin Smith - None
6. Rivera/Veith
  • Drew Rivera - Beaverton CrossFit
  • Zander Veith - Beaverton CrossFit
7. Stanley/Haughian
  • Marcus Stanley - Crossfit Industrious
  • Nick Haughian - Remedy Athletics
8. Smith/Riojas
  • Tyler Smith - Crossfit Duratus
  • Rik Riojas - Aegis Team Crossfit
9. Knop/Bumpus
  • Tyler Knop - CrossFit Fort Vancouver
  • George Bumpus III - CrossFit X Factor
MALE PAIRS: Heat 4 - Starting at 1:06 p.m.
1. Anderson/Wardell
  • Matt Anderson - Crossfit Coeur d’Alene
  • Ben Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
2. Killian/Miller
  • Shane killian - Crossfit Oregon City
  • Ryan Miller - Crossfit Happy Valley
3. McFarlane/Eckstein
  • Nick Mcfarlane
  • Blake Eckstein - Eagle Cap CrossFit
4. Rickerson/Paulson
  • Tyson Rickerson - Sumner Crossfit
  • David Paulson - Sumner Crossfit
5. Shoemaker/Shoemaker
  • Max Shoemaker - Industrial CrossFit
  • Zach Shoemaker - None
6. Capel/Stefanek
  • Dennis Capel - Treeline Crossfit
  • Anthony Stefanek - None
7. Mendez/Jarvi
  • Briant Mendez - CrossFit Fort Vancouver
  • Jared Jarvi - CrossFit Fort Vancouver
8. McGowan/Lynch
  • Joseph McGowan - ChalkBox Training
  • Lorin Lynch - True North Strength and Conditioning
9. Bigelow/Temple
  • Alex Bigelow - Crossfit Industrious
  • Sunny Temple - Crossfit Indutrious
FEMALE PAIRS: Heat 5 - Starting at 1:23 p.m.
1. Martini/Quadrel
  • Jordan Martini - Crossfit x factor
  • Deanna Quadrel - None
2. Ponder/Warren
  • Brittani Ponder - Crossfit Wilsonville
  • Meredith Warren - Crossfit wilsonville
3. Burger/Voetberg
  • Corina Burger - Crossfit Sentry
  • Annnie Joy Voetberg - Crossfit Sentry
4. Beko/Snodgrass
  • Laura Beko - Crossfit X-Factor
  • Em ily Snodgrass
5. Conzatti/Murray
  • Samantha Conzatti - Crossfit Sentry
  • Katy Murray - Crossfit Sentry
6. Mendoza/French
  • Elena Mendoza - CrossFit Power Valley
  • Pamela French - CrossFit Power Valley
7. Esparza/Lindbloom
  • Jaclyn Esparza - Crossfit Industrious
  • Stacy Lindbloom - Crossfit Industrious
8. Garza/Coombs
  • Anastasia Garza - Sentry Crossfit
  • Kerry Coombs - Sentry Crossfit
9. Tulloch/Kummer
  • Natascha Tulloch - Crossfit Fort Vancouver
  • KIm Kummer - Crossfit ThunderRidge
10. Buzinover/Benton
  • Laura Buzinover - CrossFit Pearl District
  • Erin Benton - CrossFit Pearl District
FEMALE PAIRS: Heat 6 - Starting at 1:40 p.m.
1. Denham/Tampien
  • Anna Denham - CrossFit Duratus
  • Julie Tampien - CrossFit Duratus
2. Claborn/Cummo
  • Callie Claborn - Rogue Valley Crossfit
  • Bri Cummo - Ridgefield Crossfit
3. Brindza/Rudolf
  • Janessa Brindza - CrossFit Wilsonville
  • Bri Rudolf - CrossFit Wilsonville
4. Balfour/Helton
  • Maddie Helton - Crossfit Wilsonville
  • Jessica Balfour - Crossfit Wilsonville
5. Howitt/Gooding
  • Jennifer Howitt - Beaverton CrossFit
  • Hayley Gooding - Beaverton CrossFit
6. Kasperick/Haynes
  • Anna Kasperick - Anna Kasperick
  • Mary Haynes - None
7. Johnson/Thompson
  • Faith Johnson - CrossFit Industrious
  • Aleah Thompson - CrossFit Industrious
8. Corbett/Vaughn
  • Destinee Vaughn - Crossfit Fort Vancouver
  • Kyree Corbett - Crossfit 307
9. Wolfe/Wolfe
  • Danica Wolfe - PFB
  • Laree Wolfe - PFB
10. Zollman/Andrew
  • Kathryn Zollman - Crossfit Advantage
  • kim andrew - None
MALE PAIRS: Heat 1 - Starting at 3 p.m.
1. Fitzsimons/Ladiges
  • Bernie Fitzsimons - Crossfit Mt Adam's
  • Jenson Ladiges - Crossfit Mt Adams
2. Brinson/Hessel
  • Tyler Brinson - Santiam crossfit
  • Wiley Hessel - Santiam Crossfit
3. Angove/Dalrymple
  • Matt Angove - Crossfit Sentry
  • John Dalrymple - Crossfit Sentry
4. Rodriguez/Morgan
  • John Rodriguez - CrossFit Industrious
  • Josh Morgan - CrossFit Industrious
5. Brah/Pizzica
  • Aaron Brah - Crossfit Industrious
  • Cameron Pizzica - None
6. Wong/Crabb
  • Jason Wong - CrossFit Tigard/CrossFit 503
  • Bryan Crabb - CrossFit 503
7. Clouse/McClain
  • Jason Clouse - Crossfit Fort Vancouver
  • Colin McClain - Crossfit Fort Vancouver
8. Butterfield/Connelly
  • Joseph Butterfield - CrossFit X-Factor
  • Jason Connelly - CrossFit X-Factor
9. Cummo/Brown
  • Danny Brown - East Ridgefield Crossfit
  • Kevin Cummo - East Ridgefield Crossfit
10. Bordonaro/Zoleta
  • Zach Bordonaro - Crossfit Industrious
  • Jovybon Zoleta - Crossfit Industrious
MALE PAIRS: Heat 2 - Starting at 3:13 p.m.
1. Arm/Atkinson
  • Thomas Arm - Crossfit X-Factor
  • Ben Atkinson - Crossfit X-Factor
2. Moore/Stvan
  • Adam Moore - Sasquatch CrossFit
  • John Stvan - CrossFit West Seattle
3. Davis/Gibson
  • Erik Davis - Crossfit Industrious
  • Bret Gibson - Chelan Valley Crossfit
4. Gibson/Westre
  • Ryan Gibson - Crossfit Deliverance
  • TJ Westre - Crossfit Deliverance
5. Schliesser/Garza
  • Travis Schliesser - Crossfit Sentry
  • Jared Garza - None
6. Finke/Chiarelli
  • Austin Finke - Crossfit Industrious
  • Anthony Chiarelli - Crossfit Industrious
7. Macomber/Bredlie
  • Adam Macomber - CrossFit Advantage
  • Jonathan Bredlie - CrossFit Untamed
8. Eckroth/Derrosier
  • Adam Gierlach - Industrious
  • Nich Derrosier - None
9. Walker/Hamilton
  • Will Walker - Crossfit Viento
  • Matt Hamilton - Crossfit Viento
10. Zaytsev/Wright
  • Andrey Zaytsev - Crossfit Salmon Creek
  • Josh Wright - Crossfit salmon creek
MALE PAIRS: Heat 3 - Starting at 3:26 p.m.
1. McFarlane/Eckstein
  • Nick Mcfarlane
  • Blake Eckstein - Eagle Cap CrossFit
2. McGowan/Lynch
  • Joseph McGowan - ChalkBox Training
  • Lorin Lynch - True North Strength and Conditioning
3. Rudolf/King
  • Wolfgang Rudolf - Crossfit Wilsonville
  • Joey King - Crossfit Wilsonville
4. Meisner/Allan
  • Trent Meisner - Crossfit Fort Vancouver
  • Evan Allan - None
5. Dyer/Smith
  • Dayne Dyer - Beartooth CrossFit
  • Justin Smith - None
6. Stanley/Haughian
  • Marcus Stanley - Crossfit Industrious
  • Nick Haughian - Remedy Athletics
7. Smith/Riojas
  • Tyler Smith - Crossfit Duratus
  • Rik Riojas - Aegis Team Crossfit
8. Knop/Bumpus
  • Tyler Knop - CrossFit Fort Vancouver
  • George Bumpus III - CrossFit X Factor
MALE PAIRS: Heat 4 - Starting at 3:39 p.m.
1. Anderson/Wardell
  • Matt Anderson - Crossfit Coeur d’Alene
  • Ben Wardell - Crossfit Coeur d’Alene
2. Killian/Miller
  • Shane killian - Crossfit Oregon City
  • Ryan Miller - Crossfit Happy Valley
3. Campbell/Shoda
  • Raoul Campbell - CrossFit Fort Vancouver
  • Derick Shoda - CrossFit Fort Vancouver
4. Rickerson/Paulson
  • Tyson Rickerson - Sumner Crossfit
  • David Paulson - Sumner Crossfit
5. Shoemaker/Shoemaker
  • Max Shoemaker - Industrial CrossFit
  • Zach Shoemaker - None
6. Capel/Stefanek
  • Dennis Capel - Treeline Crossfit
  • Anthony Stefanek - None
7. Mendez/Jarvi
  • Briant Mendez - CrossFit Fort Vancouver
  • Jared Jarvi - CrossFit Fort Vancouver
8. Castillo/ Rojan - Crossfit fort vancouver
9. Bigelow/Temple
  • Alex Bigelow - Crossfit Industrious
  • Sunny Temple - Crossfit Indutrious
10. Rivera/Veith
  • Drew Rivera - Beaverton CrossFit
  • Zander Veith - Beaverton CrossFit
FEMALE PAIRS: Heat 5 - Starting at 3:52 p.m.
1. Martini/Quadrel
  • Jordan Martini - Crossfit x factor
  • Deanna Quadrel - None
2. Ponder/Warren
  • Brittani Ponder - Crossfit Wilsonville
  • Meredith Warren - Crossfit wilsonville
3. Burger/Voetberg
  • Corina Burger - Crossfit Sentry
  • Annnie Joy Voetberg - Crossfit Sentry
4. Beko/Snodgrass
  • Laura Beko - Crossfit X-Factor
  • Em ily Snodgrass
5. Conzatti/Murray
  • Samantha Conzatti - Crossfit Sentry
  • Katy Murray - Crossfit Sentry
6. Mendoza/French
  • Elena Mendoza - CrossFit Power Valley
  • Pamela French - CrossFit Power Valley
7. Esparza/Lindbloom
  • Jaclyn Esparza - Crossfit Industrious
  • Stacy Lindbloom - Crossfit Industrious
8. Garza/Coombs
  • Anastasia Garza - Sentry Crossfit
  • Kerry Coombs - Sentry Crossfit
9. Tulloch/Kummer
  • Natascha Tulloch - Crossfit Fort Vancouver
  • KIm Kummer - Crossfit ThunderRidge
10. Buzinover/Benton
  • Laura Buzinover - CrossFit Pearl District
  • Erin Benton - CrossFit Pearl District
FEMALE PAIRS: Heat 6 - Starting at 4:05 p.m.
1. Denham/Tampien
  • Anna Denham - CrossFit Duratus
  • Julie Tampien - CrossFit Duratus
2. Claborn/Cummo
  • Callie Claborn - Rogue Valley Crossfit
  • Bri Cummo - Ridgefield Crossfit
3. Brindza/Rudolf
  • Janessa Brindza - CrossFit Wilsonville
  • Bri Rudolf - CrossFit Wilsonville
4. Balfour/Helton
  • Maddie Helton - Crossfit Wilsonville
  • Jessica Balfour - Crossfit Wilsonville
5. Howitt/Gooding
  • Jennifer Howitt - Beaverton CrossFit
  • Hayley Gooding - Beaverton CrossFit
6. Kasperick/Haynes
  • Anna Kasperick - Anna Kasperick
  • Mary Haynes - None
7. Johnson/Thompson
  • Faith Johnson - CrossFit Industrious
  • Aleah Thompson - CrossFit Industrious
8. Corbett/Vaughn
  • Destinee Vaughn - Crossfit Fort Vancouver
  • Kyree Corbett - Crossfit 307
9. Wolfe/Wolfe
  • Danica Wolfe - PFB
  • Laree Wolfe - PFB
10. Zollman/Andrew
  • Kathryn Zollman - Crossfit Advantage
  • kim andrew - None

Event Info:

CrossFit Fort Vancouver Championship-RX PAIRS

Date: Jan. 12, 2019

Location: 17402 NE Delfel Rd, Ridgefield WA

Registration: 0.00

Leaderboard

Heats

Athletes

Back To Event View By Division